Samochody dostawcze Peugeot — dostępność gamy, ceny, dane techniczne
Wiele aut marki Peugeot to samochody dostawcze. Francuzi słyną nie tylko z tworzenia samochodów osobowych, a w gamie znajdziemy także bardziej praktyczne propozycje. Jednak jakie są ich ceny? Jak obecnie wygląda gama samochodów dostawczych marki Peugeot?
Jak wygląda gama samochodów dostawczych Peugeot?
Wiele aut dostawczych marki Peugeot to samochody używane. Nie ma się jednak czemu dziwić, ponieważ są to uznane konstrukcje również na rynku wtórnym, w związku z czym są chętnie wybierane przez klientów. W przypadku nowszych konstrukcji z salonów również są one popularne, a sami klienci mają naprawdę duży wybór. Gama samochodów dostawczych Peugeot składa się zarówno z małych modeli, które oferują sporo przestrzeni, jak i z większych, jeszcze bardziej praktycznych busów.
Gama samochodów dostawczych Peugeot rozpoczyna się od modelu Peugeot Partner. Jest on bardzo uznaną produkcją, która jest obecna na rynku od kilkunastu lat. Jest dobrą propozycją dla mniejszych firm do przewożenia mniejszej ilości towaru. Kolejnym modelem w gamie jest Expert, który jest już nieco większy. Występuje on zarówno w odmianie Furgon, jak i osobowej. Expert jest dobrym rozwiązaniem dla firm budowlanych. Największym modelem w gamie jest Boxer, który jest typowym busem.
Jakie są ceny samochodów dostawczych Peugeot?
Podobnie jak w przypadku sytuacji z wielkością gamy samochodów dostawczych Peugeot, różnią się one od siebie również ceną. Najtańszy jest oczywiście Partner, który jest najmniejszym autem dostawczym w gamie Peugeota. Jego cena rozpoczyna się już od 114 144 złotych, w związku z czym jest budżetową propozycją. W takiej cenie otrzymamy podstawowy model z zabudową furgon, który posiada silnik diesla i ładowność na poziomie 650 kilogramów. W gamie znajdziemy też silnik elektryczny, który jest jednak dużo droższy.
Kolejnym modelem w gamie jest Expert, którego ceny rozpoczynają się od 147 tysięcy złotych za odmianę furgon. W tej cenie otrzymamy również silnik diesla o mocy 102 koni mechanicznych. W gamie również znajduje się wersja z jednostką elektryczną, która kosztuje od 230 tysięcy złotych. Najdroższym modelem w gamie jest oczywiście Boxer, którego cena rozpoczyna się od 158 tysięcy złotych. W wersji z największą zabudową i najmocniejszym silnikiem jego cena to 201 tysięcy złotych.
Jaka jest konkurencja samochodów dostawczych Peugeot?
Oczywiście jak wiadomo, na rynku poza samochodami dostawczymi marki Peugeot, można również znaleźć innych producentów, którzy się tym zajmują. Są to przede wszystkim marki niemieckie, takie jak Opel i Volkswagen. W przypadku modelu Partner jego konkurencją jest przede wszystkim Volkswagen Caddy i Citroen Berlingo, które wyróżniają się podobną wielkością i ceną. Peugeot Partner jest jednak jedną z lepszych propozycji w swojej klasie.
W przypadku modelu Peugeot Expert jego konkurencją są przede wszystkim Volkswagen Transporter i Opel Vivaro. Są to sprawdzone konstrukcje, które również mają wielu klientów, jednak Peugeot Expert również jest często wykorzystywany. Peugeot Boxer to model, który ma bardzo dużą konkurencję na rynku busów. Przede wszystkim jest to Mercedes Sprinter, Volkswagen Crafter i Opel Movano. Wszystkie z wymienionych konstrukcji mają jednak swoje wady i zalety.
Na które samochody dostawcze Peugeot warto postawić?
W związku z tym, że wybór samochodów dostawczych marki Peugeot jest bardzo duży, wiele osób zastanawia się, na który z nich warto postawić. Wszystko zależy jednak od tego, w jaki sposób planujemy je wykorzystywać. Dobrą propozycją dla małych firm lub przedsiębiorców indywidualnych będzie Peugeot Partner. Jest on tani, a jednocześnie praktyczny i użyteczny, dzięki czemu jest bardzo chętnie wykorzystywany w wielu sytuacjach.
W przypadku większego Peugeota Experta jest on chętnie wykorzystywany przez większe firmy, które muszą przetransportować pracowników, a przy tym zabrać wyposażenie. W takiej roli sprawdza się on znakomicie. W przypadku największego w gamie Peugeota Boxera jest on często wykorzystywany jako bus w transporcie międzynarodowym, ale także w przypadku firm kurierskich jest wykorzystywany do transportowania i rozwożenia paczek.