Jakie auto kupić do 30 tysięcy złotych?

Samochody do 30 tysięcy złotych – rozsądny przedział cenowy

Planując kupno jakiegokolwiek samochodu, musimy odpowiednio rozważyć nasz górny limit budżetu. W nim powinniśmy zawrzeć również wszelkie opłaty, w tym rejestrację czy pierwszą wymianę filtrów, a także ewentualną diagnostykę, która pozwoli nam rozwiać wszelkie wątpliwości przed zakupem. Nie ma czegoś takiego, jak „optymalny budżet na auto używane”, lecz kwota rzędu 30 tysięcy złotych jest kasą, z którą można na rynku zdziałać już naprawdę wiele i z powodzeniem znaleźć auto, które będzie w stanie pełnić role pierwszego w rodzinie.

Ogólna charakterystyka aut do 30 tysięcy złotych

Jeżeli chodzi o typowy samochód do 30 tysięcy złotych, trudno jest określić jego typ. W tym przedziale jesteśmy w stanie znaleźć zarówno typowe samochody miejskie czy sedany, jak i crossovery czy nawet pojedyncze egzemplarze aut sportowych. Jeżeli jednak chodzi o inne kwestie, z pewnością możemy liczyć na auto w wieku 8-12 lat w bardzo dobrym stanie technicznym, które co prawda może mieć już na liczniku od 100 do nawet 200 tysięcy kilometrów, lecz bez problemu będzie w stanie nam posłużyć jeszcze przez długi czas.

Honda Civic VIII

Wiele osób może w pierwszej chwili wystraszyć się dość nietypowym wyglądem Hondy Civic VIII generacji – przypomina ona z zewnątrz bardziej statek kosmiczny niż samochód. Motoryzacja widziała jednak bardziej szalone projekty designu, a w przypadku auta najważniejsze jest to, czy jest ono dobre. O Hondzie Civic VIII produkowanej w latach 2006-2011 zdecydowanie może tak powiedzieć. Jest ona ceniona przede wszystkim za wysoką bezawaryjność, ergonomię wnętrza, co w przypadku hatchbacka jest naprawdę ważne, a także za niezłą dynamikę jazdy. Musicie przyznać, iż brzmi to naprawdę dobrze!

Audi A6 C6

Trzecia generacja Audi A6 C6 ma już swoje lata, bowiem samochód ten produkowany był od 2004 do 2011 roku. Obecnie jednak bryluje on na rynku samochodów używanych jako świetna limuzyna z luksusowym wręcz wyposażeniem w rozsądnej ceny. Największe zalety? Przede wszystkim kapitalny wygląd, który ani trochę się nie zestarzał, precyzyjny i responsywny układ jezdny, spora przestrzeń we wnętrzu zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów, a także szeroka gama silnikowa, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Nissan Qashqai I

Samochód, który walnie przyczynił się do rozpoczęcia mody na SUV-y i crossovery, teraz jest łakomym kąskiem na rynku wtórnym – jest jednym z najszybciej sprzedających się modeli. Pierwszy Qashqai produkowany był w latach 2007-2013 i odniósł sporą popularność. Co na tym zaważyło? Między innymi oryginalny, lecz świeży design, naprawdę imponująca przestrzeń we wnętrzu (w końcu mówimy o nie takim małym SUV-ie), a także dobra widoczność oraz oszczędność paliwa zarówno w mieście, jak i na trasach. Qashqai pierwszej generacji to naprawdę dobry wybór.

Volkswagen Golf VI

Jeżeli chodzi o rynek wtórny, Volkswagen Golf może spokojnie bić się o miano klasyka. Obecnie w cenie do 30 tysięcy złotych jesteśmy w stanie złapać VI generację tego auta, produkowaną w latach 2008-2016. Jego zalety? Eksperci oraz użytkownicy wskazują przede wszystkim na świetny projekt, który sprawia, iż czujemy się jakby to auto było stworzone dla kierowcy. Nie można również nie wspomnieć o świetnym układzie jezdnym, sporej gamie silnikowej, a także dobrym wyciszeniu wnętrza, co bardzo może przydać się na autostradzie czy drodze ekspresowej.

Toyota Yaris III

Na deser zostawiliśmy jedno z najpopularniejszych obecnie aut w Polsce. Tak, Toyota Yaris trzeciej generacji, produkowana w latach 2011-2020, jest do wzięcia już za nawet 30 tysięcy złotych. Samochód nie zdobył popularności bez powodów. Yaris III zasłynął ze świetnej bezawaryjności, wielu smaczków technologicznych, prostoty w prowadzeniu, a także sporej dynamiki, której nie spodziewalibyśmy się po miejskim samochodziku.